Vyjížďky

Rádi Vám nabídneme naše služby. Pokud budete mít i jiná přání, velmi rádi se Vám je pokusíme splnit. Tyto samozřejmě budou zajišťovat zkušení jezdci a trenéři. Naši koníci se pravidelně zúčastňují i rekonstrukce bitev, takže jsou klidní a myslím že dokáží potěšit každého. Povozíme Vás na jízdárně i s doprovodem v přírodě. Máme programy pro úplné začátečníky, mírně pokročilé i zkušené jezdce. Dokonce i nejezdec si u nás přijde na své. Půjčíme Vám koníka na procházku a na povožení.

Jízda na koni

Naši koně Vás povozí v různých stylech. Máme a umíme jak anglii, tak western.

Na jízdárně pod dozorem instruktora (1 hodina)
Dle potřeby, na lonži či volně, připravíme Vám hodinu dle Vašich požadavků. Vhodné pro úplné začátečníky.
350 CZK
V terénu s doprovodem (2 hodiny)
Pojďte se projet s nám krásným okolím na navazujících „koňozstezkách“. Vhodné pro mírně pokročilé, či zkušené jezdce. Vybereme a půjčíme Vám koně dle vašich schopností.
600 CZK
Pronájem koně na celý den bez dozoru (8 hodin)
Jste zkušeným jezdcem? Půjčte si koníka i vyzkoušejte si krásu okolí na celodenním výletu, který Vám připravíme. A nebo, Vám pronajmeme koně i výstrojí na celý den a Vy si můžete jen tak „bloumat“ místy kudy prošla historie.
dle dohody a typu akce
Projížďka bitevním polem s výkladem a piknikem
Pojďte s námi projet místa kde „prošla historie“. Místo kde se udála slavná Bitva Tří Císařů 1805. Ukážeme Vám místa, kde stál Napoleon, kudy Maršál Soult vedl svůj slavný „Lví skok“. Společně se občerstvíme v přírodě, či na některém historické místě. Nově jsme pro Vás připravili i projekt „Slavkovským bojištěm na koňském hřbetě“.
2 500 CZK
Zapůjčení koníka na procházku (1 hodina)
Udělejte dětem radost a vyražte na procházku s koníkem na vodítku. Pro děti to bude zcela jistě nezapomenutelný zážitek.
150 CZK


Projížďka v historickém kočáře

Pro doprovod vyjížďky, romantiku, svatby, promoce, rodinné události.. nebo jen tak pro radost.. Svezte se bryčkou.

Kočár pro 4 osoby (1 hodina)
Projížďka po okolí, nebo jen tak. Historická dřevěná bryčka, pár koní a Vy.
1 500 CZK
Kočár včetně okostýmovaného doprovodu
Toto je typický zážitek. Pojedete v kočáře a s Vámi dva vojáci Napoleonovy gardy. Budete se cítit, jak před 200 lety. Za nevelký příplatek Vám zapůjčíme libovolný vhodný kostým a budete mít zážitek na který se nezapomíná.
3 000 CZK



Oživlá historie

Tato část programu je už pro opravdové romantiky. Přidává něco, co můžete zažít málokde. Autentický prožitek. To je to, co Vám už nikdy nikdo nevezme.

Zapůjčení uniformy, historického oděvu (1 den)
Pujčujeme standardní velikosti oděvu, dle předchozí dohody, výhradně na námi pořádané akce. Kostým je z období 1800-1815.
1 000 CZK
Projížďka po bitevním poli na koni s okostýmovaným průvodcem v dobové uniformě a s výkladem (1 den)
Chcete si vyzkoušet útok gardového jezdectva, či chcete mít skutečnou památku? To je program přesně pro Vás. Dostanete vhodnou uniformu, zbraň, zkušeného uniformovaného průvodce a můžete zažít znovu to co zažívali vojáci Napoleonských válek. Bude Vám vše ukázáno a vysvětleno. Pojíte historická jídla na historických místech, vyzkoušíte si trasu Soultova Lvího skoku. A při tom všem Vám bude po boku cinkat šavle. Co víc si může skutečný voják přát?
5 000 CZK
Základní výcvik vojáka francouzské armády (1 den)
Chcete si vyzkoušet jaké to ve skutečnosti bylo? Chcete umět střílet z křesadlové pušky? Vyzkoušet si váhu výstroje, umět reagovat na povely? Vycvičíme Vás. A na závěr obdržíte potvrzení. Stanete se skutečným vojákem císaře Napoleona I. Naši cvičitelé jsou zkušení veteráni rekonstrukcí po celé Evropě.
3 000 CZK
Základní výcvik jezdce francouzské armády (1 den)
Umíte jezdit na koni? A je to málo? Tak pojďte s námi do minulosti. Dáme Vám zkušeného koně a naučíme Vás sekat šavlí hlavy, skákat přes ohnivou překážku, střílet z pistole za jízdy a reagovat na francouzské jízdní povely.
3 000 CZK